Дерби на денот: Можат ли Лука Јовиќ и другарите до големото финале?

дерби на денот

Денес од 21:00 не очекува реванш натпреварот од ½ финалето на ЛЕ во кој на Стемфорд Бриџ ќе се сретнат екипите на Челзи и Ајнтрахт Франкфурт.

Челзи: Главната цел е исполнета!

Фудбалерите на Челзи играат исклучително променливо оваа сезона, но сигурно е дека главната цел е исполнета со тоа што во Премиер лигата стигнаа до позиција која им обезбеди пласман во ЛШ, а тоа значи дека ќе се натпреваруваат со најдобрите клубови од Европа. Што се однесува до Лига Европа, плавите без поголеми проблеми стигнаа до нокаут фазата, а потоа лесно стигнаа и до ½ финалето. Избраниците на Сари во овој натпревар влегуваат со голема самодоверба, но во никој случај не смее да се потцени денешниот противник кој доаѓа од Франкфурт.

дерби на денот

Ајнтрахт Франкфурт: Оваа екипа како да попушта!

Фудбалерите на Ајнтрахт во поголемиот дел од сезоната прикажуваа навистина фантастични партии, но изгледа дека на тоа полека му се ближе крајот. Вистина, екипата од Франкфурт и понатаму се наоѓа на ечтвртото место на табелата кое носи директен пласман во ЛШ, но имаат исто бодови со Леверкузен кој им е директен конкурент за тоа. Во првиот натпревар од ½ финалето на ЛЕ прикажаа фантастичен натпревар, а да бидеме искрени никој не очекуваше толку голем успех за овој тим. Мора да напоменеме дека во првиот натпревар, овој тим пропушти и неколку реални прилики за постигнување на гол пред самиот крај на мечот.

Наш предлог

Челзи дојде до својата главна цел оваа сезона, додека Ајтнрахт се уште ќе се бори кога станува збор за првенствените натпреварувања. Во првиот натпревар тие докажаа дека можат да се борат со лондонскиот тим, па не ги отпишуваме ниту сега. Првиот предлог за овој дуел е Х2 кој се плаќа со квота 3.10 во 1xBet, а љубителите на голови ги советуваме да пробаат со 3+ за што ќе си добијат квота 1.66 во истата обложувалница.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*