Британците „збеснаа“: Обложувалниците ги блокираа облозите за кралското бебе!

Обложувалниците во Велика Британија ги блокираа облозите кои се однесуваа на пораѓајот од Меган Маркл, односно раѓањето на кралското бебе.

Тоа е направено бидејќи се верува дека детето од принцот Хари и Меган Маркл е веќе родено.

Обложувалницата на Paddy Power ги блокира облозите бидејќи верува дека Меган е породена, а кралското семејство се уште нема објавено.

Сомнежот го создаде и самиот принц Хари кој потврди дека на 8 мај патува во Холандија, а тоа многу го сфатија како знак дека бебето е стигнато.

Обложувалниците даваа шанси на тоа дека Меган ќе роди девојче, а најмал коефициент за името на бебето имаше за Дајана.

„Го блокиравме секое обложување на тоа кога ќе се роди дететето на Хари и Меган бидејќи синоќа значително порасна бројот на опклади, а тоа ни дава знак дека некој нешто знае“, рече портпаролот на Paddy Power.

Доколку и вие сакате да се обложувате на вакви специјални настани, ви препорачуваме тоа да го направите во обложувалницата на William Hill и да го збогатите вашето искуство.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*