Статистика „вели“ 3 бода за домаќинот!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на норвешката Прва лига се сретнуваат екипите на Розенборг и Стромсгодсет.

Розенборг ја започна сезоната прилично лошо и во изиграни три натпревари има освоено само 1 бод, односно нивниот учинок е два порази и едно реми.

Стромсгодсет е на 8-та позиција со вкупно 4 освоени бода и учинок од еден пораз, едно реми и една победа.

Интересно е тоа што во последните пет натпревари кога се сретнале овие два ривали, Розенборг е секогаш победник, па се надеваме дека и денес ќе продолже таа традиција.

Наш предлог:

Конечен тип – 1 @ 1.60 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*