Дали и денес да очекуваме отворен и ефикасен натпревар во Данска?

традиција

Во рамките на 31-то коло од данската Суперлига, група елиминација, се сретнуваат екиптие на Вејле и Архус.

Вејле се наоѓа на последната 4-та позиција со вкупно 28 бода и досегашен учинок од 6 победи, 10 реми и 14 победи.

Архус е подобро рангиран и се наоѓа на првата позиција. Тие досега имаат вкупно 41 бод кои ги имаат освоено преку 10 победи, 11 реми и 9 порази.

Историјата на последните пет меѓусебни дуели на овие два ривали вели дека ни претстои отворен натпревар и најмалку по еден гол во двете мрежи.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*