Дали и денес продолжува лошата традиција за домаќините?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на 35-то коло од холандксата втора лига се сретнуваат екипите на Волендам и НЕЦ.

Волендам е на 16-та позиција со вкупно 39 бода кои ги има освоено пркеу 9 победи, 12 реми и 13 порази.

НЕЦ е нешто подобро рангиран, односно ја има 12-та позиција со вкупно 48 бода и учинок од 13 победи, 9 реми и 12 порази.

Во изминативе шест меѓусебни дуели, победува само едниот тим, односно тимот на НЕЦ, па ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме одличен коефициент.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 2.21 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*