ТИП НА ДЕНОТ: (07.04.2019,18:30) СЕЛТА – РЕАЛ СОСИЕДАД

ТЕЖОК НАТПРЕВАР ВО ЛА ЛИГА

Шпанија, Ла Лига, 07.04.2019: Селта – Реал Сосиедад ТИП ГГ

Резултат: 3-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Селта и Реал Сосиедад од рамките на шпанската Ла Лига. Селта има катастрофална сезона и во моментов нивниот опстанок е доведен во прашање. Тие се на позиција која води во Сегунда, а искрено таквиот исход ќе ги разочара фановите. Од друга страна Сосиедад има се уште шанси за европските купови, но колку ќе успее во тоа ќе видиме за неколку недели. Овде очекуваме отворен натпревар и голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.67.

УСПЕШНОСТ АПРИЛ: 4/6

СЕЛТА – РЕАЛ СОСИЕДАД ГГ
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*