Тикет на денот (среда, 03.04.2019)

тикет на денот

Денешниот ден скоро и не се разликува од викендот, барем што се однесува до фудбалската понуда. Натпревари насекаде, па немавме проблем при изборот за да составиме тикет на денот.

Манчестер Сити – Кардиф – Т12+ПП @  2.00 во 1xBet

Никаков сомнеж нема дека актулниот шампион после овој натпревар ќе се врати на чело на табелата. За тоа им е потребна победа над Кардиф, а бидејќи ова е заостанат натпревар со три бода ќе го претекнат Ливерпул и ќе бидат еден бод пред нив. Кардиф доживеа голема трагедија во неделата и не веруваме дека се опоравени од тоа. Предлагаме да типувате на домаќинот дека ќе постигне два гола во првото полувремем во 1xBet со коефициент од 2.00.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Акрингтон – Сандерленд – 2 @ 2.05 во Bet365

Сандерленд не играше овој викенд, бидејќи нивниот натпревар беше одложен пореди настапот во финалето од ЕФЛ купот во кој настапуваат екипи само од ниски лиги во Англија. Не успеаа да се закитат со трофеј, бидејќи беа поразени од Портсмут во продолженијата. Акрингтон има пад на формата и во претходните шест натпревари имаат пет порази и само една победа, па стигнаа во опасната зона бидејќи имаат само два бода повеќе од првата екипа над цртата. Јасно е дека гостите се фаворити и очекуваме да ја искористат оваа шанса. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.05.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*