На гостите им оди против овој ривал, а коефициентот е повеќе од одличен!

традиција

Денес од 18:30 во рамките на јужноафрикасната Премиер Лига ќе се сретнат екипите на Амазулу и Каизер.

Амазулу ја зазема 12-та позиција на табелата бидејќи после 17 изигирани натпревари имаат остварено 6 победи, 5 реми и 6 порази, односно сега имаат 17 бода со тоа што со одлука од федерацијата им беа одземени 6 бода.

Каизер се наоѓа на шестата позиција и моментално имаат 24 бода, а после 17 кола во досегашниот тек на сезоната имаат запишано 6 победи, 6 реми и 5 порази.

Каизер немаат претрпено пораз од овој ривал на ниту еден од последните 10 натпревари, а во тој период забележаа 8 победи и дури 2 реми.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 2.70 во 1xBet (8 oд последните 10)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*