Статистички тип на денот: Алборг – Митиланд

коефициенти

Денес во 19:00 ќе се изигра натпреварот од второт коло на данската Суперлига во кој ќе се сретнат тимовите на Алборг и Митиланд.

Алборг во првиот натпревар успеа да слави со резултат од 1-0 на многу тешко гостување кај екипата на Сондерск и сега се на петтата позиција на табелата.

Митиланд оваа сезона ја отвори сосема неочекувано, односно со реми против Архус, па борбата со Алборг ќе ја дочека на деветтото место.

Митиланд последно е поразен од овој ривал последно во ноември 2014 година, а зеле најмалку бод на последните 13 средби, односно 9 пати победи, а 4 пати ремизирале.

[X2] 1,25 (13 од последните 13)

[X2&0-3] 1,70 (10 од последните 13)

[2] 1,90 (9 од последните 13)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*