Обложувалниците воведуваат нови понуди поради трансферот на Роналдо

Пристигувањето на Кристиано Роналдо во Јувентус е огромен потег, не само за италијанскиот клуб туку и за целата лига и тоа на сите им е јасно.

Обложувалниците ширум светот се одлучија да внесат и нова „тип“ во својата понуда по повод трансферот на Роналдо во Серија А.

Секако тука се и стандардните понуди.

Јувентус и без Роналдо беше прв фаворит за Скудетото кое го освојува веќе седум години во низа. Сега, со Португалецот во тимот коеофициентот дека Јувентус ќе биде шампион во Италија изнесува 1.4, потоа следи Наполи со дури 7.00.

Доколку сметата дека Јувентус ја освои лигата и Купот тогаш коефициентот е 2.75.

Кои се опциите воведени поради Роналдо?

Имено, доколку сметате дека Јувентус ќе биде шампион на Италија и тоа го искомбинирате со „типот“ дека Роналдо ќе биде најдобар стрелец добивате коефициент од 2.8. Похрабрите би можеле да одиграат и дека Роналдо ќе постигне повеќе од 35 погодоци, коефицинетот изнесува 9.00.

Пристигнувањето на Роналдо носи нови возбудувања во италијанскиот фудбал, а Серија А сигурно ќе биде барем двојно погледана.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*