Тикет за храбри (среда, 30.05.2018)

тикет на денот

Денес има сиромашна спортска понуда, но сепак нашата редакција ќе ви понуди „тикет за храбри“ за љубителите на поголеми коефициенти.

 Австрија – Русија X-1 @5.60 во 1xBet

Австрија не успеа да се пласира на Мундијалот но се наоѓа во импресивна форма и на последните пет меча запиша пет победи.  Тоа е репрезентација која има многу добар напад, постигна 9 гола на последните 3 меча. Русите на последните пет пријателски меча немаат ниту една победа (3 порази и две реми). Најголем проблем за оваа репрезентација е слабата ефикасност. Веруваме дека Австријците ќе победат, но нашиот предлог е реми на полувреме и победа на крајот.

Розенборг – ОДД 1-1 и 3+ @3.10 во 1xBet

Осминафинале од норвешкиот Куп. Росенборг е во одлична форма и минатото коло го запиша првиот пораз после 10 натпревари. Има исклучително ефикасен напад и на последните 11 меча секогаш постигнувал најмалку по еден гол. ОДД игра многу лошо во последно време и на последните четири меча запиша три порази. Овде победникот не би требало да биде доведен во прашање, па ние се решивме за комбиниран тип. Нашиот предлог е 1-1 и 3+

Вкупен коефициент на тикетот 17.3

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*