Тикет за храбри (понеделник, 28.05.2018)

тикет на денот

Денес има сиромашна спортска понуда, но сепак нашата редакција ќе ви понуди „тикет за храбри“ за љубителите на поголеми коефициенти.

БиХ – Црна Гора X-1 @ 4.80 во 1xBet

Пријателски натпревар во кој реално БиХ е поквалитетен тим и фаворит на овој меч. Босанците на последните четири пријателски меча играа „тврдо“ без многу голови. Ова е прв нивни дуел против соседот и сигурно ќе сакаат да се покажат во добро светло и ќе имаат мотив повеќе. Црна Гора се наоѓа во лош период и нема победа на последните пет меча. Не очекува неизвесен натпревар, па поради тоа нашиот совет е да пробате реми на полувреме и победа на БиХ.

Италија – Саудиска Арабија 1 и ГГ @4.00 vo 1xBet

Италијанците ќе ја стартуваат новата ера под водство на Роберто Манчини, па сите ќе сакаат да се докажат пред новиот селектор. Манчини е познат по офанзивниот стил на игра, најави формација со три напаѓачи, па веруваме дека „аѕурите“ ќе бидат ефикасни. Саудиска Арабија игра добро и победи на последните два пријателски меча. Притоа имаат ефикасен напад и само еднаш не постигнаа гол на последните 6 меча. Поради тоа очекуваме победа на Италија, но и дека Саудиска Арабија ќе постигне гол.

Вкупен коефициент на тикетот 19.2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*