Тикет за храбри: (четврток, 24.05.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“ кој ви го предлагаме секој ден, нашата редакција ќе ви даде и предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Ентела – Асколи X-1 @5.80 во 1xBet

Плеј-аут натпревар кој ќе одлучи кој ќе остане во Серија Б, а кој ќе се пресели во понизок ранг. Ентела сезоната ја заврши на 19-то место со два бода помалку од Асколи и се избори за бараж. Тоа е тим кој игра тврд фудбал без многу голови. Имено, на последните пет меча на Ентела никогаш немаше повеќе од два гола. Очекуваме неизвесен натпревар, но домаќинот е во мала предност. Поради тоа ова е одличен натпревар за реми на полувреме и победа на крај.

Копенхаген – Архус 1-1 и 3+ @2.90 во 1xBet

Плеј-оф натпревар за влез во Лига Европа во кој домаќинот е голем фаворит. Копенхаген е сигурно поквалитетен тим, а ќе ја има и предноста на домашниот терен. Традиционално има добри резултати против Архаус и победи на последните пет меѓусебни дуели. Веруваме дека така ќе биде и овој пат, а притоа дека ќе има „повеќе од 2,5 гола“. Доколку сакате добар коефициент нашиот совет е да одиграте 1-1 и 3+.

Вкупен коефициент на тикетот 16.8

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*