Тикет на денот (среда, 16.05.2018)

Денес централен спортски настан е финалето во Лига Европа, па тој натпревар секако се најде во нашиот тикет кој ќе ви го предложиме за денес.

Олимпик Марсеј – Атлетико Мадрид 2 @2.00 во 10Bet

Атлетико има далеку подобар тим, но и поголемо искуство во вакви натпревари. Симеоне нема проблем со повредени играчи и ова е трето европско финале во последните 5 години за неговиот тим. Ова е шанса за Марсеј да избори пласман во Лигата на шампиони за следната сезона, но пред се да се подигне европски трофеј. Проблем за Французите е што дефанзивците Роландо и Рами се повредени и нема да играат во финалето. Иако во финале никогаш нема фаворити, сепак овде предноста е на страната на „јорганџиите“. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2.

Хамарби – Малме ГГ @1.70 во 1xBet

Хамарби одлично го започна првенството и се наоѓа на лидерската позиција. Во првите 8 кола запиша дури седум победи и само едно реми. Притоа го имаат најефикасниот напад во лигата. Малме неочекувано лошо ја отвори сезоната и момемтално се наоѓа на 10-то место. Проблем за овој тим е слабата реализација, бидејќи го имаат еден од најслабите напади во лигата. Овие два тима традиционално играат ефикасни натпревари. Иако Хамарби е фаворит за победа, сепак традицијата е на страната на Малме. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“.

Вендисел – Никобинг 1 @1,57 во 10Bet

Домаќинот има цел да дојде до третото место и пласман во елитата преку бараж. Ова е претпоследно коло, а Никобинг нема императив освојување бодови. Гостите доаѓаат после два порази, а на домаќинот победата му е неопходна. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1.

Вкупен коефициент на тикетот 5.33

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*