Тикет на денот (вторник, 15.05.2018)

Денес има сиромашна спортска понуда, но нашата редакција традиционалано ќе понуди предлог тикет на денот за нашите читатели.

Сент Патрик – Слиго 1 @1.58 во 10Bet

Домаќините имаат поквалитетен тим и се фаворити против Слиго, особено на домашен терен. Сент Патрик врза две победи со ред и моменлано се наоѓа на 5-то место, додека гостите ќе се борат за опстанок. Слиго е тим кој може да изненади, сепак тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1.

Витесе – Утрехт – ГГ @1.60 во 1xBet

Ова е прв меч во баражот за пласман во Лига Европа и се сретнуваат шестопласираниот Витесе и петопласираниот Утрехт. Витесе претходно го елиминираше Ден Хаг, додека Утрехт беше поуспешен од Херенвен. Тешко е да се предвиди кој е поблиску до победа, но нивните дуели се секогаш богати со голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“.

Транс Нарва – Темека 1 @1.63 во 1xBet

Дуел на два тима кои се борат за излез во Европа, но домаќинот е фаворит за трите бода. Нарва заостанува шест бода од третото место, но се уште има шанси да стигне до Лига Европа. Поради тоа ова за нив е еден од одлучувачките натпревари за излез во Европа. Нарва игра променливо цена сезона, но на последните три меча запиша две победи. Тамека заостанува само два бода зад Нарва, но се наоѓа во лоша форма. На последните шест меча запиша само една победа. Притоа ова е традиционално тешко гостување за нив. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1.

Вкупен коефициент за овој тикет: 4.12

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*