Тикет на денот ( сабота, 23.12.2017 )

Пред божиќната пауза имаме сабота која е полна со натпревари, а по тој повод ние избравме неколку натпревари кои внимателно ги анализиравме и ви ги преставуваме во форма „тикет на денот“.

Барнли – Тотенхем 2 (1.57)

Минатото коло Барнли не успеа да ги земе трите бода од Брајтон и покрај одличната игра која ја прикажа. Реално тие се изненадувањето на сезоната во Премиер Лигата бидејќи дојдоа од втора лига, а моментално се наоѓаат на 6-та позиција на табелата. Тотенхем во овој дуел влегува со ниска самодоверба и желба за „освета“ после катастрофален пораз  од 4-1 кој им го нанесоа граѓаните. Доколку сака Тотенхем да игра во Европа следната сезона мора да почне да победува.

Победа за Тотенхем @ 1.57 во 1ХBet
Регистрирај се на 1XBET

Удинезе – Верона 1 (1.70)

Удинезе успеа да врзе три победи по ред, од кои една многу значајна против кандидатот за скудето Интер. Тие прикажаа доста офанзивен пристап против момците на Спалети, а тоа резултираше со позитивен резултат и освоени 3 бода на гостински терен. Верона во последното коло успеа да го надигра Милан, а победата која ја издвои по нашата перцепција личеше повеќе на среќа отколку на надигрување. Оваа сезона, Верона најверојатно ќе се бори за нивниот опстанок, а веруваме дека тоа нема да биде на овој натпревар.

Победа за Удинезе @ 1.7 во Marathonbet
Регистрирај се на Marathonbet

ПСВ Ејндховен – Витесе 3+ (1.5)

ПСВ Ејндховен е главен кандидат за шампионатот во Холандија. Во ова коло тие се сретнуваат во дуел со Витесе. И двете екипи се познати по отворениот фудбал, а доказ за тоа ни е гол разликата на табелата. Поради овие информации одлучивме овој тип за овој натпревар да биде на голови. Очекуваме еден натпревар полн со голови, а ние типуваме дека на овој натпревар ќе се постигнат повеќе од 2.5 гола.

Повеќе од 2.5 гола на цел натпревар @ 1.5 во 10Bet 
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 4

1 Trackback / Pingback

  1. Успешна серија на тимот на Кладење.мк: Погодени анализите и Тикетот на денот – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*