Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Јконен лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Вајакоски и КуПС Акатемиа. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и едно реми, додека КуПС Актемиа во истиот временски период запиша две победи, едно реми и два порази.

Вајакоски – КуПС Акатемиа – 1 @ 2.63 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вајакоски беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*