Натпревар со традиција (09.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 12:30 во рамките на К1 лигата од Јужна Кореа се сретнуваат екипите на Гимшеон и Сувон.

Гимшеон е на 1-та позиција со 40 бода и учинок од 11 победи, 7 реми и 3 порази.

Сувон е на 5-та позиција со 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно и на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*