Тикет на денот (понеделник, 08.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Додека се спремаме за завршниците на двата континентални шампионати и почетокот на квалификациите за европските купови, ќе издвојуваме натпревари воглавно од скандинавските лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Стромсгодсет – Сандефјорд – 1 @ 1.80 во Mozzart

Домаќините сосема солидно изиграа во првиот дел од сезоната, поточно во првите 12 кола со оглед на тоа дека првенството во Норвешка не стигна ниту до половина. Стромсгодсет е на високото 6-то место, но некако се оддалечија од зоната за Европа. Сандефјорд од друга страна се последни со само 9 освоени бода од 9 натпревари. Пред пет дена изиграа еден натпревар после паузата и изгубија важни бодови од Тромзо на домашен терен. Овде веруваме дека трите бода ќе ги земат домаќините, па решивме да типуваме 1 со квота 1.80 во Mozzart.

Оулу – СЈК – 1Х @ 1.75 во 22Bet

Oулу се покажа како одличен тим кога се во прашање натпреварите со најдобрите фински клубови. Тие оваа сезона веќе победија против Хелсинки и Купс и тоа со резултат од 1-0 на домашен терен. СЈК исто така е во тесен круг со фаворитите за висок пласман и се на делба на второто место заедно со уште две екипи. Овие два тима во последните три првенствени натпревари немаат пораз, поточно домаќините запишаа две реми и една победа, додека СЈК во истиот временски период запиша две победи и едно реми. Ние овде очекуваме Оулу да останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.75 во 22Bet.

Вастерас – Хакен – 2 @ 2.40 во Bet365

Шведското првенство повторно започнува после паузата од месец дена. По тоа што досега го прикажаа во првиот дел од сезоната, на овој натпревар гостите се фаворити. Поранешниот шведски шампион, сигурно не е задоволен со моменталното шесто место и двоцифрениот заостаток зад лидерот Малме, но како што започнаа, ниту ова досега не е лошо. Од друга страна, Вастерас се последни и имаат само 8 бода на салдото од 12 изиграни натпревари. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*