Натпревар со традиција (08.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Фарко и Ел Дакли.

Фарко е на 15-то место со 26 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 11 реми и 13 порази.

Ел Дакли е на последната позиција со 19 бода и учинок од 3 победи, 10 реми и 16 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие дуели се постигнати најмногу по два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*