ТИП НА ДЕНОТ (07.07.2024, 17:00) МОЛДЕ – ЛИЛЕСТРОМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од норвешката лига помеѓу Молде и Лилестром.

Молде бара приклучок за врвот

Молде момемтално се наоѓа на третото место на табелата и заостанува цели шест бода зад лидерот, но не се откажува и бара приклучок за врвот. Се наоѓа во добра форма и на последните шест меча има само еден пораз, но нема право на кикс. Молде во последно време секогаш ја започнува сезоната како еден од главните фаворити за титулата, но во последните четири години само еднаш успеа во тоа. После пауза од скоро месец дена продолжи норвешкото првенство и Молде минатот коло победи на гостувањето кај Тромсо, со што покажа дека е во добра форма и не се откажува од првото место.

Лилестром е тим за средина на табела

Лилестром е далеку од своите славни денови и во главно ја заршува сезоната на средина на табелата. Моментално се наоѓа на 7-то место, но тешко дека ќе може да фати приклучок со тимовите кои имаат излез во Еврпопа. Сепак сезоната е долга и Лилестром не се откажува особено поради фактот што не е загрозен за испаѓање. Моментално се наоѓа во добра форма и има две победи во низа, но ова е едно од најтешките гостувања, каде Лилестром по традиција игра лошо. Ќе се обиде да остане непоразен и да освои барем бод.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на домаќинот и очекуваме да ги освои трите бода и тоа во ефикасен меч со многу голови.

ТИП:

Молде – Лилестром – 1 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*