Тикет на денот (недела, 07.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес паузираме од ЕУРО 2024 и до крајот остана уште малку. За денешниот тикет избравме натпревари од послабите лиги ширум светот и очекуваме да бидеме добитни. Ова е нашиот предлог за денес.

Коритиба – Пајсанду – 1 @ 1.85 во Mozzart

Коритиба е со јасна цел за оваа сезона и тие сакаат повраток во бразилската елита. Засега може да кажеме им оди солидно и покрај тоа што се надвор од зоната која води во директен пласман до бразилската Серија А. Имено, овој тим во последните пет натпревари запиша две победи, две реми и еден пораз, па може да кажеме дека со добро расположение влегуваат на овој дуел. Пајсанду е тим кој сака само навремен опстанок и ништо повеќе, а искрено се на добар пат за да го остварат тоа. Ние овде типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

КуПС – Гнистан – 1 @ 1.42 во 22Bet

После одличниот старт за тимот на КуПС, тие во последниве неколку натпревари потфрлија и ја напуштија првата позиција. Имено, во последните три дуели, КуПС запиша исто толку и порази, па тоа јасно укажува дека овој тим е во блага криза. Гнистан исто така нема победа во последните четири натпревари и во тој временски период запишаа три порази и едно реми. Веруваме дека ова е одлична можност за домаќините да стават крај на лошата серија, па типуваме 1 со квота 1.42 во 22Bet.

Молде – Лилестром – ГГ @ 1.62 во Bet365

Молде на почетокот на сезоната беше еден од најголемите фаворити за титула во норвешката елитна лига, но како што изминува времето, тие се се подалеку од таа цел. Во моментов се на 3-то место и заостануваат зад лидерот Бодо со цели 6 бода. Лилестром после двата порази, запиша две победи и веруваме дека тоа беше најава за една добра серија и еден добар период во иднина. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*