Панче Ќумбев типува за ЕУРО 2024! (06.07.2024)

И ова издание од ЕУРО 2024 заедно со нас ќе биде македонската фудбалска легенда, Панче Ќумбев кој ќе ни дава предлог типови и анализи за натпреварите од Европското првенство во Германија.

За денес ова се неговите анализи и предлог типови.

Англија – Швајцарија – ГГ @ 2.15 во Mozzart

Се надевам денес ќе гледаме подобар фудбал од оној вчерашниот. Се разбира дека влогот е голем, но едноставно сите фаворити ни се должни за добар и атрактивен фудбал. Можеби фаворизираната Англија е благ фаворит но ако имаше спортска правда не требаше ни да бидат овде. Швајцарија е пријатно изненадување и моите симпатии одат за нив. Очекувам и се надевам на барем по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 2.15.

Холандија – Турција – ГГ3+ @ 2.25 во Bet365

Се навикнавме дека најдобрите натпревари на ова Еуро ги даваат условно речено помалите репрезентации. Очекувам овде одличен дуел со многу голови, впрочем Турција друго и незнае. Секоја чест за нив и нивната борбеност и затоа ги имаат симпатиите на неутралните навивачи. Можеби на хартија лалињата се фаворити, но очекувам да гледаме најдобар натпревар од сите четвртфинални натпревари. Типувам ГГ3+ со квота 2.25 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*