Натпревар со традиција (05.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на литванската А Лига ќе се сретнат екипите на Кауно Жалгирис и Жалгирис.

Кауно Жалгирис е на 3-то место со 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 8 порази.

Жалгирис е на 1-та позиција со 49 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и со мал број погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат најмногу два гола, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*