Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Премиер лигата на Фарски Острови кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Клаксвик и Торшавн. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека Торшавн во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Клаксвик – Торшавн – 1 @ 1.56 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Клаксвик беше 1.98, а во моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 1.56 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*