Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од африканскиот КОСАФА Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат селекциите на Мозамбик и Боцвана. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три реми, додека Боцвана во истиот временски период запиша една победа, три реми и еден пораз.

Мозамбик – Боцвана – 1 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мозамбик беше 2.80, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*