Натпревар со традиција (01.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на летонската Вирслига се сретнуваат екипите на Јелгава и Мета

Јелгава е на последното 10-то место со 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и 13 порази.

Мета е на 8-то место со 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.27 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*