Тикет на денот (недела, 30.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фокусот денес повторно ќе биде во нокаут фазата од ЕУРО 2024, а покрај тие натпревари ќе имаме можност да гледаме и некои други дуели од светот.

Англија – Словачка – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Англија со една победа и две реми заврши како првопласирана селекција во групната фаза од ЕУРО 2024 и сега се дел од нокаут фазата, а за противник ја имаат селекцијата на Словачка. Англичаните искрено сметавме дека ќе прикажат многу повеќе во групната фаза, но за нив е најважно тоа што го освоија првото место. Словачка имаше интересна ситуација во групите, но и тие без поголеми проблеми успеаја да стигнат до овој дел од турнирот што за нив самото учество е огромен успех. Без многу двоумење овде одлучивме да типуваме на домаќините и веруваме дека ќе доминираат. Наш предлог е 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Аваи – Амазонас – 1 @ 1.78 во 22Bet

Аваи на овој натпревар влегуваат со добро расположение бидејќи во последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа две победи и три реми и во моментов се наоѓаат на одличната втора позиција. Нивните амбиции се познати и сакаат преселба во повисок ранг. Амазонас пак е тим кој сака да обезбеди само навремен опстанок и веруваме дека ќе успеат во тоа без поголеми проблеми. Ние одлучивме да типуваме 1 со квота 1.78 во 22Bet.

Мариенхам – ХЈК – 2 @ 1.65 во Bet365

Во финската лига се игра со полна пареа, а денес од 15:00 ќе се сретнат екипите на Мариенхам и ХЈК. Мариенхам е на средината на табелата и ќе се бори до самиот крај за да заврши на позиција која може да ги одведи во плеј оф. ХЈК од друга страна има амбиции за лидерската позиција и веруваме дека ќе успеат во тоа бидејќи имаат навистина квалитетен тим. Ние овде очекуваме гостите да доминираат, па типуваме 2 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*