Натпревар со традиција (30.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на аргентинската Примера национал лига се сретнуваат екипите на Арсенал Саранди и Гимансиа.

Арсенал Саранди досега освои 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 8 порази и се наоѓа на вториот дел од табелата.

Гимнасиа е на 8-та позиција со 27 бода и учинок од 8 победи, 3 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири натпревари изиграа доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат мал број погодоци, односно најмногу два, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*