Тикет на денот (сабота, 29.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се играат натпреварите од нокаут фазата на ЕУРО 2024, а покрај нив ќе гледаме и фудбал во други земји од светот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Германија – Данска – 1 @ 1.57 во Mozzart

Германците искрено важат за едни од најголемите фаворити за ова ЕУРО 2024. Тие имаа фантастично издание во групната фаза и ги исполнија очекувањата на своите фанови, па сега оправдано се наоѓаат во вториот дел. Данците пак без ниту една победа стигнаа до овој дел, но тие запишаа три реми од три изиграни натпревари. Веруваме дека овде Германците нема да се коцкаат и дека ќе остварат лесна победа. Ние типуваме 1 со квота 1.57 во Mozzart.

Ботафого – Спорт Ресиф – ГГ @ 2.05 во 22Bet

Во бразилската втора лига од 22:00 часот ќе се сретнат екипите на Ботафого и Спорт Ресиф. Домаќините после катастрофалниот почеток, во последните четири кола запишаа исто толку и порази, па сега влегуваат на овој натпревар со одлично расположение. Спорт Ресиф игра променливо, но во секој случај добро е тоа што се држат на горниот дел на табелата. Овде очекуваме двата тима да постигнат погодок, а коефициентот за тоа во 22Bet изнесува 2.05.

Лахти – Илвес – 2 @ 1.45 во Bet365

Лахти искрено не прикажа ништо досега откако е започната сезона и тие се наоѓаат на дното на табелата и како што стојат работите тешко дека ќе стигнат до позиција да се борат во плеј оф во финската Веикаус лига. Илвес од друга страна прикажува фантастични резултати и се на добар пат за да завршат во првиот дел од табелата во финската елита. Според сите параметри, екипата на Илвес е фаворит, а ние очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 2 со квота 1.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*