Тикет на денот (петок, 28.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту денес нема натпревари од ЕП и повторно ќе се фокусираме на првенствените дуели каде што има активни лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Оулу – КуПС – 2 @ 1.79 во Mozzart

Домаќините се во солидна форма и во последните четири натпревари од кои два во првенството и два во купот не доживеаа пораз. И покрај пласманот во ¼ финалето од купот на Финска, за нив врвен приоритет е да го сочуваат статусот на прволигаши. Тоа нема да биде лесно бидејќи се на 10-то место и зад нив се само Лахти и Екенас. Се уште ништо не може да се предвиди, но извесно е дека Оулу ќе игра плеј аут. КуПС од друга страна е на делба на првото место со Хелсинки и ВПС, а овие три клуба освоија по 25 бода. Во последните два натпревари во Веикаус лигата се поразени и изгубија шанса да се издвојат од врвот. Ние овде предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.79 во Mozzart.

Акранес – Валур – 2 @ 1.66 во 22Bet

Валур се врати во трката за првото место во исландската елитна лига заедно со Бреидаблик и Викингур се најголеми фаворити за шампионскиот пехар. Тие две екипи во претходните сезони беа шампиони, па сега можеби е времето за Валур. Акрнаес е во одлична форма во последно време и немаат изгубено во последните три кола, односно во последниот дуел изиграа нерешено со Бреидаблик. Овде ние предност даваме на гостите и очекуваме да запишат лесна победа. Типуваме 2 со квота 1.66 во 22Bet.

Дандалк – Вотерфорд – 1 @ 2.24 во Bet365

После очајниот старт на сезоната, Дандалк малку се подобри и сега играат одлично особено на домашен терен. И понатаму се наоѓаат на 9-то место и им претстои тешка работа за да го избегнат баражот. Проблем е тоа што првиот тим пред нив, екипата на Бохемианс има 5 бода, но  има и 2 натпревари помалку, па искрено оваа разлика може да биде уште поголема. Ватерфорд е на делба на 3-та позиција и тие ќе се борат до самиот крај за да стигнат до позиција која може да ги одведи во квалификациите за европските купови. Ние очекуваме да победат домаќините и типуваме 1 со квота 2.24 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*