Тикет на денот е-Спорт (28.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно во нашиот тикет ќе следиме натпревари од CCT Dota 2 Series 1, каде што по четири одиграни кола веќе две екипи се пласирани во плејофот, додека две се селиминирани.

Dragon Esports – Team Tea – 2 @ 1.30 во Bet365

Dragon Esports има две победи и еден пораз, исто колку и Team Tea, но само еден од нив денеска ќе обезбеди пласман во нокаут-фазата, додека поразениот ќе си го загрози местото во топ-3 во групата Б. Во моментов подобро ни делува Team Tea кој славеше на три од четири натпревари во сите натпреварувања, додека Dragon има три победи на последните 10 меча, а тоа е уште еден знак дека не располагаат со квалитет за следната фаза. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.30 во Bet365.

One Move – Sibe Team – 2 @ 1.65 во 22Bet

One Move веќе обезбеди место во нокаут-фазата и нема за што да се грижи, односно најверојатно нема да даде сè од себе против Sibe. Во секој случај, и така имаа катастрофална серија против Sibe, т.е. ги загубија сите четири меѓусебни дуели одиграни во последните девет месеци, па ќе биде наш аутсајдер за денешната пресметка. На Sibe му е потребна една победа за пласман во четвртфинале на Upper Bracket, која веруваме дека ќе ја остварат денеска, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.65 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*