Натпревар со традиција (28.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на Премиер лигата на Египет се сретнуваат екипите на Смоуха и Пирамидис.

Смоуха е на 7-та позиција со 39 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 9 реми и 7 порази.

Пирамидис е на лидерската позиција со 62 бода и учинок од 19 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*