Натпревар со традиција (27.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на норвешката елитна лига се сретнуваат екипите на Лилестром и КФУМ Осло.

Лилестром е на 11-то место со 13 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 1 реми и 6 порази.

КФУМ Осло е на 7-та позиција со 15 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато пет пати и на сите тие дуели победник е тимот на Лилестром, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

1 @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*