Тикет на денот е-Спорт (26.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вечерва по 21 часот почнуваат дуелите од нашиот денешен тикет од е-Спортот, а истите ќе се играат во рамки на LFL Summer 2024.

Team Go – Team BDS.A – 1 @ 3.25 во Bet365

Team BDS.A славеше на 10 меча и загуби само еднаш по 11 одиграни кола, а денеска за ривал го има Team Go кој е на третата позиција со седум триумфи и четири порази. Во меѓусебни средби води Team BDS кој славеше на претходните три дуели против Team Go, меѓутоа ние денеска се надеваме на изненадување. Со оглед на тоа дека коефициентот за Team Go е солиден, а екипата има квалитет за да му парира на BDS, наш предлог е 1 со коефициент 3.25 во Bet365.

Aegis – BK Rog Esports – 2 @ 1.37 во 22Bet

BK Rog нема загубено речиси една година од Aegis и затоа влегува во оваа средба како апсолутен фаворит. BK Rog е во конкуренција и за третата позиција, но ќе мора денеска да го совлада најлошиот тим на турнирот, Aegis кој има две победи и дури девет порази. Ние немаме дилема за оваа средба и затоа нема да комплицираме, туку ќе ви понудиме 2 со квота 1.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.45


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*