Тикет на денот е-Спорт (25.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од деветттото коло на Hitpoint Masters Summer 2024,, каде што досега доминираше Entropiq со осум победи по ред.

Glore – Parakeet Gaming – 2 @ 1.61во Bet365

Кога веќе е речиси решено прашањето за тоа кој ќе заврши прв во групната фаза, продолжува битката за останатите три позиции кои водат во плејофот. Glore е еден од тимовите кои сакаат да се вклучат во трката, иако со три победи и пет порази не се наоѓаат во поволна ситуација. За разлика од нив Parakeet Gaming имаат четири триумфи и четири порази и се на дофат на четвртата позиција. Parakeet Gaming го доби и првиот меѓусебен дуел против Glore на турнирот, па ние предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

Brute – Team Unity – 1 @ 2.57 во 22Bet

Brute и Unity се на делба на втората позиција во групата со по пет победи и три порази, па славеникот во денешниот меч дефинитивно ќе направи исчекор кон нокаут-фазата. Brute славеше на две од претходните три меѓусебни пресметки и се надева дека денеска ќе го оствари третиот триумф оваа година против Unity за да направи чекор напред. Всушност, Brute играше одлично на турнирот сè до двата дуели против Entropiq кои ги загуби. Наш предлог е 1 со коефициент 2.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.13


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*