Тикет на денот (понеделник, 24.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со слаба понуда, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Албанија – Шпанија – 2&2+ @ 1.81 во Mozzart

Овој натпревар има многу големо значење за Албанија, но што им вреди тоа кога Шпанците се многу поквалитетен тим, а досега ги победија Хрватска и Италија, па Албанија нема на што да се надева. Сепак тие се задоволни со самиот пласман на ЕП и за нив ова е голем успех. Шпанците од друга страна имаат амбиции за титула, а досега прикажаа фантастични игри и веруваме дека имаат капацитет да стигнат далеку на овој турнир. Ние веруваме дека Шпанците ќе доминираат и типуваме 2&2+ со квота 1.81 во Mozzart.

Ландскрона – Ергрите – 1&2+ @ 2.25 во Bet365

Лидерот на шведската втора лига, екипата на Ландскрона истакна кандидатура за влез во елитата. После 12 изиграни кола се на добар пат да го остварат тоа и се наоѓаат на врвот со 27 бода додека прв пратител им е тимот на Дегерфорс со пет бода заостаток пред ова коло. Домаќините имаат само еден пораз во досегашниот дел од шампионатот и поразени беа од Естер пред скоро еден месец. Ергрите е тим кој се наоѓа на 15-то место и досега имаат само 10 освоени бода и за нив ова ќе биде доста тешка сезона во поглед на опстанокот бидејќи конкуренцијата е огромна. Ние типуваме 1&2+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*