Натпревар со традиција (22.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:30 во рамките на бразилската Серија А ќе се сретнат екипите на Куиаба и Атлетико ГО.

Куиаба е на 13-ta позиција со вкупно 10 бода и учинок од 3 победи, 1 реми и 6 порази.

Атлетико ГО е на 15-то место и досега имаат освоено 8 бода преку 2 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*