Тикет на денот (петок, 21.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

ЕУРО 2024 игра со полна пареа, а исто така ние се трудиме во секој тикет на денот да ви претставиме натпревар од тој турнир. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Словачка – Украина – 2 @ 2.15 во Mozzart

Можеби Украинците го оставија најлошиот впечаток во првото коло на ЕП и не само поради убедливиот пораз од Романија, туку и според играта која ја прикажаа досега. Украинците се сигурно разочарани и ќе се обидат да се извадат на натпреварот против Словачка. Словаците пак во првото коло ја надиграа селекцијата на Белгија и ги зедоа првите три бода кои можат да им помогнат за да продолжат во ова натпреварување во нокаут фазата. Ние овде сепак предност даваме на Украинците и типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Полска – Австрија – Х2&2+ @ 1.63 во 22Bet

Двете селекции доживеаа очекувани порази во првото коло. Полјаците доста добро се држеа против Холандија, па дури и први заводија, но на крајот Холанѓаните ги зедоа трите бода. Австрија, пак исто така запиша пораз и се надигруваа со селекцијата на Франција, но со автогол во 38-та минута, Французите успеаја да ги земат трите бода на овој натпревар и сега да се наоѓаат на чекор до пласман во нокаут фазата. Досега делува дека Австрија покажа повеќе, па затоа и овде очекуваме да останат непоразени. Ние типуваме Х2&2+ со квота 1.63 во 22Bet.

Замалек – Фарко – 1 @ 1.60 во Bet365

Славниот тим на Замалек имаше уште една успешна сезона на меѓународен план и неодамна триумфираше во африканскиот куп на конфедерации. Во финалето победија против Беркане и тоа пред 75.000 фанови. Во првенството не им оди најдобро и далеку се од врвот, но имаат пак доста заостанати натпревари. Фарко зеде важен бод против ЗЕД во вторникот, а искрено можеа да стигнат и до сите три, но за нив секој бод е важен со оглед на фактот што се наоѓаат веднаш над зоната за елиминација. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*