Натпревар со традиција (18.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:15 во рамките на исландската Беста Деилд лига се сретнуваат екипите на Валур и Викингур.

Валур е на 3-то место со 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 1 пораз.

Викингур е на 1-то место со 25 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 1 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*