Тикет на денот (недела, 16.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес вниманието ќе биде насочено кон натпреварите од ЕУРО, но покрај нив ќе имаме и дуели од другите европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Холандија – ГГ @ 2.00 во Mozzart

Овде имаме дуел кој е закажан за првиот термин за денес од ЕУРО 2024, а во него ќе се сретнат селекциите на Полска и Холандија. Овие две репрезентации се во одлична форма и тоа се докажува со резултатите од последните пет натпревари каде што двете селекции бележат фантастични резултати. Полска во последниот контролен дуел ја надигра Турција, додека Холанѓаните беа подобри од Исланд и запишаа висока победа од 4-0. На овој дуел и едните и другите имаат големи амбиции, па oчекуваме притисок и головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ со квота 2.00 во Mozzart.

Естер – Естерсунд – 1 @ 1.50 во 22Bet

Естер засега се снаоѓа одлично во шведската Супертетан лига. Можеби се далеку од лидерската позиција, но не заостануваат од второто место кое исто така носи пласман во повисок ранг и тоа за овој тим е врвен приоритет за оваа сезона. Естерсунд од друга страна игра лошо и оправдано се наоѓаат во црвената зона. Во последните три натпревари запишаа две победи и еден пораз, па искрено не се во некоја добра и завидна форма. Естер е фаворит на овој натпревар, а ние очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Старт – Стабаек – ГГ @ 1.44 во Bet365

Старт е дел од црвената зона, а тоа е сценарио кое сакаат да го избегнат по секоја цена до крајот на сезоната. Од 12 изиграни натпревари зедоа само 10 бода  и во последните два натпревари запишаа два неуспеси, поточно едно реми и еден пораз. Стабаек од друга страна е на 8-та позиција и после серијата порази и реми, конечно во последното коло запишаа победа и сега се на средината на табелата. Овие две екипи веруваме дека може да ни прикажат ефикасен натпревар, па затоа решивме да типуваме ГГ со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*