Натпревар со традиција (14.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супертетан се сретнуваат екипите на Ергрите и Сандсвал.

Ергрите е на 14-то место со 9 освоени бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 6 порази.

Сандсвал е на 16-то место со 8 бода и учинок од 2 победи, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*