Натпревар со традиција (13.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Фин Харпс и УЦ Даблин.

Фин Харпс е на 4-то место со 29 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 7 порази.

УЦ Даблин е на 2-то место со 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двата тима, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.07 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*