Натпревар со традиција (12.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Оулу и Лахти.

Оулу е на 10-та позиција со 7 бода и учинок од 1 победа, 4 реми и 5 порази.

Лахти е на 12-то место со 6 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 3 реми и 6 порази.

Во последните четири меѓусебни дуели овие две екипи играат отворено и ефикасно, поточно во сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*