ТИП НА ДЕНОТ (11.05.2024, 16:00) ЊУКАСЛ – БРАЈТОН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Њукасл и Брајтон.

Њукасл потфрли оваа сезона

Њукасл оваа сезона не ги оптравда очекувањата и моментално се наоѓа на 6-то место на табелата. Откако минатата сезона избори пласман во Лигата на шампиони очекувањата од Њукасл беа многу поголеми, но најверојатно проблемот е што промаши со засилувањата.Се покажа дека Њукасл нема тим за да игра на два фронта, па потфрли многу во Премиер лигата оваа сезона. Немаше среќа и со многуте повредени фубдалери, па сега е во ситуација да се бори за излез во Европа. Во последно време заигра многу подобро, па на последните пет меча запиша четири победи и поради тоа е пред императив победа на овој меч.

Брајтон игра најдобро против фаворитите

Брајтон минатата сезона постигна историски успех и успеа да избори пласман во Европа, а оваа сезона само потврди дека тоа не било случајно. И покрај фактот што заминаа многу важни фудбалери тренерот Де Зерби сепак ги опревда очекувањата и во Лига Европа се претстави одлично. Во Премиер лигата моментално се наоѓа на 11-то место на табелата, но треба да се напомене дека тимот е во многу лоша форма на последните пет меча запиша три порази, па тоа доведе до пад на табелата. Сепак, Брајтон игра одлично и е секогаш незгоден против фаворитите, како што беше минатото коло против Астон Вила. Брајтон сега игра  без спортски императив, но растеретено и без притисок, па сигурно ќе сака да освои бодови на ова гостување.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на домаќинот па очекуваме да ги освои трите бода, но исто така очекуваме возбудлив ефикасен меч.

ТИП:

Њукасл -Брајтон – 1 @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*