Тикет на денот е-Спорт (07.05.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два меча од ESEA Season 49: Advanced Division – Europe каде што се игра деветтото коло.

PGE Turow – Nexus – 1 @ 2.00 во Bet365

Turow одигра само четири меча и има три победи, а само еден пораз кој му носи девет бода и 29. место на табелата, додека Nexus тоне сè подлабоко и се наоѓа дури на 63. позиција на табелата. Nexus е во мизерна форма и има пет порази по ред, па не веруваме дека ќе се разбуди токму против Turow затоа што и претходните две меѓусебни средби ги загуби. Наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во Bet365.

Soda Gaming – Entropiq – 2 @ 1.58 во 22Bet

Entropiq нема најдобар старт и се наоѓа на 57. позиција на табелата со само три освоени бода по три одиграни меча, додека Soda Gaming е за нијанса подобар и со девет бодови е на 35. позиција, но „дамка“ им оставаат двата порази во првите пет одиграни натпревари. Никој од нив не смее да си дозволи нов кикс, иако поверојатно е дека Entropiq ќе бара триумф со цел да се врати во горниот дел на табелата, па затоа ви предлагмае 2 со квота 1.58 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*