ТИП НА ДЕНОТ (06.05.2024, 18:00) САЛЕРНИТАНА – АТАЛАНТА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Салернитана и Аталанта.

Салернитана веќе во втора лига

Салернитана е на последното место на табелата и  веќе сигурен патник во втора лига. Иако главна цел на овој тим е да избори опстанок во Серија А уште од самиот старт се виде дека тешко ќе успее во таа цел. Салернитана многу лошо ја отвори сезоната и од почетокот е на последно место на табелата и долго чекаше за првиот бод. Потоа следуваше период на подобри резултати, па впечатокот беше дека работите тргнаа на подобро. Меѓутоа, Салернитана повторно падна во криза и сега е во серија од четири порази на последните пет меча. Салернитана сигурно ќе биде ориентирна на дефанзива и ќе се обиде да избегне пораз, но Аталанта е пред императив победа и ќе биде многу мотивирана.

Аталанта пред императив победа

Аталанта моментално се наоѓа на 6-то место на табелата, а примарна цел на овој тим е да обезбеди пласман во Лигата на шампиони. Со оглед на фактот дека оваа сезона и5-то место води во ЛШ многу поголеми се шансите за овој тим да ја оствари целта. Поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч, а со три бода ќе се израмни со Рома на 5-то место на табелата. Аталанта се наоѓа во исклучително добра форма, се пласираше во полуфинале од Лига Европа и во финалето на Купот, па тимот има реални шанси за трофеј оваа сезона.

Очекување

Аталанта е голем фаворит на овај меч и ќе направи се за да ги освои трите бода, а квалитетот и формата се на нејзина страна.

ТИП:

Салернитана – Аталанта – 2 @ 1.40 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*