Тикет на денот е-Спорт (16.04.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два осминафинални натпревари на турнирот Thunderpick World Championship 2024: European Series #1 во CS2.

GamerLegion – Mouz NXT – 2 @ 2.00 во Bet365

GamerLegion е во лоша форма и има четири порази на претходните пет натпревари, односно загуби од Monte, Blessed, Imperial Esports и Eternal Fire, додека Mouz NXT беше подобар од JANO, Alliance, Zero Tenacity и B8, а загуби само од Permitta во истиот период. Предност му даваме на Mouz Nxt и поради двете победи во меѓусебните пресметки со GamerLegion, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

KOI – Bleed – 1 @ 1.83 во 22Bet

KOI запиша две победи по ред, против Aurora и Rush B, откако претходно загуби од Apeks. Од друга страна, Bleed славеше против Sinners, Alliance и Havu, па сега се надева на четврти триумф по ред и пласман во четвртфинале на турнирот. Нема да биде лесно за ниту една од екипите, кои ќе се соочат за првпат во историјата, меѓутоа наш фаворит е KOI поради нивното реноме во светот на CS2 и затоа наш предлог е 1 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*