Натпревар со традиција (10.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 ќе се сретнат екипите на Питерборо и Порт Вејл.

Питерборо е на 4-та позиција со 74 бода и учинок од 22 победи, 8 реми и 10 порази.

Порт Вејл е на 20-то место со 40 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 10 реми и 21 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*