Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Бристол Сити и Блекбурн. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, три реми и еден пораз.

Бристол Сити – Блекбурн – 2 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Блекбурн беше 3.30, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*